ضرورت همایش

صفحه اصلی > ضرورت همایش

جامعه بشری پس از اختراع کامپیوتر و بکارگیری آن به منظور مدیریت و سازمان دهی اطلاعات، ضمن کسب آگاهی دقیق تر از وقایع و رویداد ها  به "عصر اطلاعات " وارد شد . جذابیتهای این دوره که با افزایش توانائی ها و قابلیتهای بشری و ایجاد نقش هایی تازه در بازار کار پر رنگ شده بود، آمال جدیدی را در ذهن محققین و دانشمندان بوجود آورد . دستیابی به این آمال که به حضور اینترنت، وب سایتها، سیستمهای هوشمند موبایل، رباتهای هوشمند و سایر تکنولوژیها و رویکردهای نوین انجامیده ، به گشودن دروازه " عصر دانش " منجر گردیده است . سرعت ظهور و تحولات این تکنولوژیها به حدی است که زندگی انسان را متاثر کرده و کلیه فعالیتهای روزمره وی را با کاربرد های فناوری اطلاعات در هم پیچیده است.
با این وصف ، نسل حاضر برای برخورداری از مواهب بی شمار فناوری اطلاعات بر جریان رشد این تکنولوژی ها مسلط شده اند و بدون اغراق به طور مستمر و روزانه  برای بکارگیری آنها آموزش دیده و یا برای حصول تکنولوژی های نوین در تلاش هستند. 
در چنین فضایی نیاز به اطلاع رسانیهای مستمر از طریق برگزاری کنفرانس وهمایش های علمی به منظور هم گام شدن تمامی اقشارکاربران فرهیخته، با سرعت تحولات روز جهان از الزامات مبرم به شمار میرود . لذا اهمیت برگزاری "اولین همایش ملی کاربردهای فناوری اطلاعات در توسعه علمی و ارتقا کیفیت سلامت با رویکرد اقتصاد مقاومتی " از چند منظر ذیل قابل بررسی میباشد.

• محققان و مدیران در کنار یکدیگر به شناخت تکنولوژهای نوین فناوری اطلاعات در حوزه های صنعت و سلامت پرداخته و فرصتها‌ و تهدیدهای استقرار هر یک از آنها را با توجه  به مزیت های رقابتی و فضای بومی ایران اسلامی مورد بررسی قرار دهند.
• معرفی تکنولوژیهای نوین فناوری اطلاعات در دو حوزه صنعت و سلامت در خلال همایش ، این امکان را فراهم می آورد تا کاربری علومی که در یک حوزه، ریشه عملیاتی دارند به منظور استفاده در حوزه دیگر امکان سنجی شده و مورد بهره برداری قرار گیرند.
• تشریح علوم و حرفه های بوجود آمده در ارتباط با فناوری اطلاعات به ایجاد زمینه کارآفرینی ملی ، ایجاد اشتغال و کسب ثروت منتج گردد.
• کمبود محصولات وفقدان برخی علوم مرتبط با فناوری اطلاعات مورد نیاز کشور به منظور استقلال از ابر قدرتها  بررسی شده تا ضمن بهره گیری از منابع داخلی و کاهش هزینه ها، امکان حصول اقتصاد مقاومتی محقق گردد.
امید است با به اشتراک گذاری دانش و تجارب صاحبنظران در خلال این همایش، حرکتی موثر در جهت توفیق دستگاه‌های اجرایی دولتی و خصوصی به منظور نیل به اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 انجام گیرد .

موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی الکترونیکی فاران (مهر دانش) به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی  الکترونیکی پیشرو  با هدف مشارکت دانشجویان خود در این فضای  تعاملی علمی نسبت به برگزاری " اولین همایش ملی کاربردهای فناوری اطلاعات در توسعه علمی و ارتقا کیفیت سلامت با رویکرد " اقتصاد مقاومتی" اقدام نموده است تا فرصتی برای گردهمایی متخصصین دانشگاهی، فعالان حوزه¬‌های صنعت، فعالان حوزه های بهداشت و درمان، مدیران و کلیه ی علاقمندان فناوری اطلاعات را فراهم آورد.